petr

29 березня в Мистецькому інституті художнього моделювання та дизайну ім. Сальвадора Далі відбулося «Велике свято «Петриківки». Цей захід – один з багатьох, запланованих в рамках акції «Від витоків до майбутнього», започаткованої Мистецьким інститутом у 2011 році. Акція має на меті – збереження національних традицій українського народу, відродження та популяризацію народних ремесел, посилення впливу традиційного народного мистецтва на духовне та естетичне збагаченя підростаючого покоління українців.

Серед почесних гостей на заході були присутні: народна майстриня Марсунова Лариса, завідувач відділу народного мистецтва Національного музею української архітектури та побуту «Пирогово» Босий Олександр Григорович, представник Головного управління культури КМДА Андреєва Галина Борисівна, представники викладацького складу київської гімназії № 59 та інші.

На Святі було створено чимало дизайнерських «шедеврів», а саме – розписані «Петриківкою» декоративні яйця, мініатюрні гарбузики, футбольний м’яч, текстильні вироби, взуття та багато іншого. Цікавим було те, що кожен охочий міг випробувати себе в майстер-класах з непростого, унікального ремесла «Петриківки», які проводили кращі викладачі та студенти Інституту та Коледжу.

Родзинкою ж Свята було «уквітчане» “Петриківкою” піаніно, візерунки на якому під пильним керівництвом викладача інституту, члена Спілки художників України Грицай Тетяни Андріївни ретельно виводили студенки групи 21-ДІк Покрас Анастасія, Ісрафілова Аїда та Григор’єва Світлана. Цей музичний інструмент планується встановити в центрі Києва під час проведення ЄВРО-2012.

Висловлюємо щиру подяку усім викладачам, студентам та небайдужим творчим людям, які брали безпосередню участь у Святі й завдяки зусиллям яких ми мали можливість насолоджуватись його позитивною атмосферою, сповненою яскравими барвами Петриківського розпису.